Jak napsat žádost o práci

Čím je specifická žádost o zaměstnání? Zejména tím, že žadatel poptává práci na svůj vlastní popud. Žádost zpravidla nebývá spojená s konkrétní nabídkou práce. Sepsání žádosti o práci mívá hned několik důvodů. Žadatel se uchází o svou vysněnou pozici. Chce se realizovat v dané firmě nebo oboru. Důvodem může být i fakt, že firma sídlí blízko bydliště žadatele, umožňuje práci z domova nebo cestování.

Jak dlouho můžu být na Úřadu práce

V minulém článku jsme si řekli, jak postupovat v případě ztráty zaměstnání. Teď přejděme k otázkám, které souvisí s evidencí uchazečů o zaměstnání. Jak dlouho můžu být evidován na ÚP? Kdy evidence končí? Mohou mě z Úřadu práce vyloučit? Co pro mě znamená vyloučení z Úřadu práce? Na co mám nárok? Odpovědi na tyto otázky vám pomohou dostat se ze zmatku, který ztráta zaměstnání často vyvolá.

Jaké doklady na Úřad práce

Ztráta zaměstnání. Situace, která v životě potkala snad každého z nás. Důvody mohou být různé, ale výsledná otázka je vždycky stejná. Co dál? Ne každý má to štěstí, že najde novou práci dřív, než mu doběhne výpovědní lhůta. Navíc ne vždycky výpovědní lhůtu máte. Pokud si nevíte rady, přihlašte se na Úřad práce.

Částečný invalidní důchod a zaměstnání

Byl vám přiznán invalidní důchod na základě snížené pracovní schopnosti? Chcete chodit do práce, ale nevíte na jak dlouho můžete, a na jak vysokou mzdu máte nárok? Co dělat, když nemůžete najít zaměstnání? Nebo jste zaměstnavatelem a nevíte, jestli zaměstnat osobu se zdravotním handicapem? Jaké výhody by vám z toho mohly plynout? Na všechny tyto otázky vám odpovíme.

Jak se platí práce ve svátek

Buďte nad zaměstnavatelem ve výhodě. Znejte a u využívejte svá práva. Většina z nás je, byla nebo někdy bude zaměstnána. Každý zaměstnanec má povinnosti, ale také svá práva. Málokdo z nás tato práva zná a ví potřebné informace o zaměstnaneckém vztahu. Pojďme tedy probádat jedno z témat, které je součástí zaměstnaneckého vztahu a je dobré o něm mít relevantní informace. Tímto tématem je „Práce ve svátek“.

Jak sepsat výpověď z práce

Pracovní trh se hemží pracovními příležitostmi. Časy, kdy naše babičky navštěvovaly jedno zaměstnání celý život, jsou již minulostí. Většina z nás se tak setká se situací, kdy je třeba v práci podat výpověď. Nová práce zpravidla bývá novou příležitostí a šancí. Pojďme tuto příležitost zkrášlit tím, že řádně ukončíme stávající zaměstnání. Jak teda výpověď správně sepsat a podat?

Podnikání při zaměstnání na živnostenský list: Jak na to s chladnou hlavou

Kdy je podnikání považováno za vedlejší činnost a kdy za hlavní? Jaké výhody plynou z podnikání na vedlejší činnost? Jak se počítá sociální a zdravotní pojištění? Co jsou paušální výdaje? V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět, než se pustíte do podnikání na vedlejší činnost.

Jak na sobě pracovat při depresi? Soustřeďte se na maličkosti.

Zdá se vám, že životem proplouváte beze smyslu? Už delší dobu bojujete s úzkostí a smutkem? Podívejte se, jak na sobě pracovat při depresi a posuňte se tak alespoň o malý krok blíž k tomu, aby se vám na tváři zase objevil úsměv.

Jak napsat průvodní dopis

Víte, jak udělat dobrý první dojem? Zajímavě napsaným průvodním dopisem - ten totiž personalisté vidí jako první. Dokonce dříve než životopis. V krajním případě se tak může stát, že na základě špatně naspaného průvodního dopisu váš životopis ani neotevřou.

Jak správně napsat životopis tak, aby vás dostal na pohovor

Poohlížíte se po nové práci a chcete zvýšit svou šanci dostat se na vytouženou pozici? Abyste byli pozváni na výběrový rozhovor, prvně musíte zaujmout životopisem. Jak jej správně napsat tak, aby vás zařadil na první příčky mezi ostatními uchazeči?