Žádost o zprostředkování zaměstnání

Evidence na Úřadu práce. Situace, kterou si projde většina práce schopných jedinců. Ať už je to z důvodu ztráty zaměstnání, ukončení studií, nebo prostým rozhodnutím se pro změnu. Důvodů nezaměstnanosti je spousta a lidí, kteří musí vlastní nezaměstnanost řešit ještě víc.

Jak zvládat stres v práci

Nepříjemní kolegové větrající své osobní problémy v pracovním prostředí, šéf, který by si nezadal ani s tou největší osinou v zadku, práce za tři lidi, ale za jeden plat, zákazníci, kteří si pletou zákaznický servis s krizovou linkou… Asi všichni se shodneme, že stres v práci na klidném spaní nepřidá. Jak se ho úspěšně zbavit nebo alespoň zmírnit?

Maturita při zaměstnání

Základní potřebou člověka je touha se zlepšovat. Jste otrávení z diskriminace na trhu práce, způsobené absencí požadovaného vzdělání? Nebojte, maturita při zaměstnání není problém. Na věku nezáleží, studovat může každý. Pojďte naproti lépe placené práci tím, že překonáte strach i sami sebe.

Pojištění odpovědnosti v zaměstnání

K čemu slouží pojištění odpovědnosti v zaměstnání? Stejně, jako každé jiné pojištění pojištěnci takzvaně „kryje záda“. Ať už je pojištěncem zaměstnanec nebo zaměstnavatel.

Vstupní lékařská prohlídka do zaměstnání

Vstupní lékařská prohlídka by měla předcházet každému uzavření pracovně právního vztahu. Nemá smysl chtít se z ní vykroutit. V případě, že vstupní prohlídka neproběhne, může být zpochybněna platnost pracovní smlouvy.

Neplacené volno v zaměstnání

S nárokem na placenou dovolenou je obeznámen téměř každý. Jak je to ale s neplaceným volnem? Co když se chcete účastnit svatby kamaráda, zkolabuje doprava nebo vyčerpáte všechnu placenou dovolenou? Věděli jste, že ze zákona máte nárok na neplacenou dovolenou, i když se například stěhujete?

Studijní volno při zaměstnání

Víte, na co všechno máte při skloubení studia a zaměstnání nárok? Věděli jste například, že při zpracování bakalářské práce můžete čerpat až 10 dní placeného volna?

Kdy oznámit těhotenství v zaměstnání

Příchod nového života do rodiny přináší vždy plno radostných momentů a očekávání. Na druhé straně však na nastávající maminky čeká dlouhý seznam činností, které je třeba odškrtnout dříve, než se miminko narodí. Mezi ně patří i oznámení těhotenství zaměstnavateli, které by se sice nemělo odkládat, ale ani uspěchat. Kdy je nejlepší čas pro to, oznámit těhotenství v zaměstnání?