Dohoda o provedení práce – novela


Datum vložení

vložen před 997 dny


S účinností od 29. července 2017 začal platit Zákon č. 206/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.

Mimo jiné, upravuje také možnost výdělku na dohodu o provedení práce.

Citujeme tiskového mluvčího Ministerstva práce a sociálních věcí, pana Petra Habáně: „Novela ruší možnost přivydělat si v rámci tzv. nekolidujícího zaměstnání na dohodu o provedení práce. Dosud si mohli uchazeči v evidenci Úřadu práce takto přivydělat až 5 500 korun měsíčně (polovinu minimální mzdy). Nově to půjde jen na dohodu o pracovní činnosti či na pracovní poměr. Původním záměrem bylo, že si nezaměstnaní takto přivydělají příležitostně a krátkodobě, jenže oni tak často pracují i několik let. Z dohody o provedení práce se neplatí žádné odvody, v budoucnu tak mohou lidé mít problém např. se získáním důchodu, nemocenské v případě nemoci atd., což si lidé, kteří si takto dlouhodobě přivydělávají, ani neuvědomují. Změna má tak motivovat nezaměstnané k tomu, aby si našli práci na hlavní pracovní poměr, aby nezůstávali dlouhou dobu v evidenci.“

Tedy lidé, kteří jsou v evidenci Úřadu práce, i když třeba již nepobírají podporu, si mohli přivydělat na dohodu o provedení práce a nemuseli přitom platit zdravotní a sociální pojištění. Tato možnost skončila.

Přátelé, doporučujeme Vám vybrat si z naší nabídky prezentovaných pracovních míst, pokud se i Vás týká tato úprava. Pokud potřebujete s něčím pomoci či poradit při ucházení se o pracovní místo, napište.

Vaše paní Jobová

Najděte svou vysněnou práci. Nyní máme 435193 nabídek