Oznámení o nástupu do zaměstnání

Tagy:

Datum vložení

vložen před 639 dny


Uspěli jste u výběrového pohovoru a čeká vás nástup do nového zaměstnání? Gratulujeme! Pokud jste však byli do této doby evidování na úřadu práce, musíte ještě před tím, než se stanete zaměstnancem, zažádat o vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání.

Kdy na úřadě práce oznámit nástup do zaměstnání

Ať už jste si našli zaměstnání na vlastní pěst, nebo jste novou práci našli skrz úřad práce, musíte zajít osobně na úřad práce a tuto skutečnost oznámit – nejpozději v pracovní den předcházející dni, který byl sjednán jako den nástupu do zaměstnání. Čeká vás ale ještě jedna návštěva, během níž musíte doložit vznik pracovněprávního vztahu. Vezměte si tedy s sebou pracovní smlouvu, dohodu o pracovní činnosti či dohodu o provedení práce, na základě které se stáváte zaměstnancem. Vznik pracovního poměru musíte doložit do 8 dnů od data nástupu, které je sjednáno ve smlouvě.

Na úřadě práce dostanete k vyplnění žádost o vyřazení z evidence, na základě které přestanete být vedeni jako uchazeč o zaměstnání. Následně obdržíte dokument, na kterém bude uvedeno, jak dlouho jste na úřadě práci byli. Ten po vás bude vyžadovat váš nový zaměstnavatel.

Oznámení změn zdravotní pojišťovně

Během doby, kdy jste evidováni na úřadu práce, za vás hradí zdravotní pojištění stát. Když se stanete zaměstnancem, přechází tato povinnost na zaměstnavatele, proto vás do 8 dnů od data nástupu musí zaměstnavatel na zdravotní pojišťovně přihlásit. Je dobré vědět, že pokud k tomu nedojde, přechází tato povinnost na vás. Proto je dobré si u zaměstnavatele ověřit, zda k ohlášení změn na pojišťovnu došlo.

Co potřebujete první den v nové práci

První den v nové práci bývá ve znamení papírování, školení a podepisování. Připravte se na to, že zaměstnavatel od vás bude vyžadovat údaje jako je rodné číslo, číslo bankovního účtu a také zápočtový list z předešlého zaměstnání či dokument, který obdržíte na úřadu práce při vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání. Nezapomeňte si vzít občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny.

 

 

Najděte svou vysněnou práci. Nyní máme 435193 nabídek