Poděkování za dlouholetou práci

Tagy:

Datum vložení

vložen před 585 dny


Kdo by nemiloval pochvalu. Když se dlouhodobě přidělenou práci, snažíme odvádět, co nejlépe dovedeme, očekáváme také nějaké vhodné poděkování. Nejde zde jen o slušnost, ale i o naši motivaci do dalších let. Je dokázáno, že pozitivní přístup tvoří lepší podmínky pro práci. A pokud má firma, ve které pracujeme, i nadále prosperovat a růst, je třeba myslet i na její zaměstnance. Ti totiž stojí, za veškerý úspěch, který má. Bez nich, by nic nefungovalo.

Každý zaměstnavatel by měl minimálně jednou ročně, ocenit každého svého podřízeného. Rozhodně si to zaslouží. Co se týká dlouholetých zaměstnanců, tak je na místě, je za určitá období, náležitě ocenit. Většinou je to po desítkách odpracovaných let anebo po pěti letech. Takže není výjimkou poděkování za dlouholetou práci po 5, 15, 20 letech nebo klidně i celoživotním výkonu.

Jak má vypadat správné poděkování za práci

Druh a formu takového poděkování si každý představuje jinak. Avšak je jasné, že i malé je lepší, než žádné. Řádové zaměstnance, tak můžete potěšit i emailovým dopisem, ve kterém jim vyslovíte své díky za uplynulý rok.

Pokud se jedná o odchod do důchodu daného člověka nebo opouští své místo z jakéhokoliv důvodu (např. jiná nabídka, změna rodinné situace apod.) hodí se, aby byl dopis psán ručně. Možná jde o přežitek, ale z takového dárku čiší uvědomění si, komu je list adresován. Nad takovým dárkem musíte strávit trochu času a obdarovaný to jistě ocení. Dejte pozor, abyste psali čitelně a věcně. Nikoho nebaví luštit ani hieroglyfy ani číst dlouhé, několikastránkové romány. Pokud si na ručně psaný text netroufáte, někoho požádejte. Text však vymyslete sami. Dobré je, si jej nechat od pověřené osoby zkontrolovat. Není výjimkou, že takové uctivé a děkovné listy, spousta zaměstnanců vystavuje na odiv všem. A dáte mi za pravdu, že chybám od „šéfa“ je třeba předcházet. Ty se totiž rády neustále předhazují.

Jen dopis nestačí

K dopisům odcházejícího zaměstnance je třeba i něco přidat. Květiny pro ženské pokolení snad není třeba připomínat. Pro muže se hodí kvalitní láhev pití.

Některé firmy věnují nemalou finanční částku na účet obdarovaného, jiné třeba přichystají zážitkové poukazy. Je zřejmé, že takové dary jsou finančně náročné. A to i pro velké firmy. Takových zaměstnanců totiž může být najednou velmi mnoho. A hned jde o desetitisícové položky.

Potěšit můžete i vhodným dárkem. Berte v potaz, komu jej věnujete. Jde o mladší ženu milující přírodní kosmetiku nebo staršího muže, který rád rybaří? To vše může hrát roli. Pokud si nejste jisti, zeptejte se jejich kolegů. Ti by vám měli poradit.

Slavit lze ve velkém

Pokud jde o opravdu čestného zaměstnance nebo vysoce postaveného člověka ve firmě, uspořádá se i menší či větší oslava. Tam můžete veřejně poděkovat, před zraky všech, a vyzdvihnout jeho morální, osobní a pracovní vlastnosti. Stoupnete tak v očích svých podřízených a zároveň je budete motivovat k výkonu.

Nikdy tuto práci nesvěřujte někomu jinému. Asistent ani sekretářka by za vás děkovné kartičky neměli posílat.

Děkujte včas, ve správnou chvíli. Dejte si záležet a uvidíte, že odchod tak bude příjemný pro obě strany.

Najděte svou vysněnou práci. Nyní máme 437937 nabídek